dziewczyna odbierająca paczki
Moda i styl

Czy biżuteria i torebka powinny do siebie pasować?

Kiedyś panowało przekonanie, że odzież i dodatki bezwzględnie muszą do siebie pasować. Dziś w modzie panuje dowolność, indywidualny styl jest ponad wszystko. Jednak pewne zasady nadal obowiązują.

Kolor butów i torebki

Jednym z mitów dotyczących łączenia odzieży i dodatków jest przekonanie, że buty i torebka muszą do siebie pasować, jeśli chodzi o kolor i styl. Kiedy tego zabraknie, kobieta może zostać uznana za ubraną niemodnie, nieelegancko. Takie wymagania stawia się też panom, chociaż oni oczywiście nie noszą torebki, lecz elegancką torbę bądź aktówkę na dokumenty. W świecie biznesu panują odrębne reguły, trzeba dopasować się do dress codu. W życiu codziennym nie trzeba ściśle przestrzegać zasad, a zamiast tego można po prostu bawić się modą i szukać swojego stylu. Biżuteria i torebka mogą do siebie pasować, ale wcale nie musi tak być, jeśli kobieta ma na siebie inny pomysł. Najczęściej można spotkać się z butami i torebką w klasycznych kolorach, jest to czerń, beż lub brąz. Nikogo nie dziwią jednak też bardziej awangardowe barwy i połączenia.

Sklepy z biżuterią

Błędem jest myślenie, że biżuteria jest kierowana tylko do kobiet. Wiele marek ma obecnie w swojej ofercie także wzory dla mężczyzn i nie chodzi tylko o ślubne obrączki. Dziś panowie także chcą się wyróżniać i jeśli tylko ich zajęcie nie wymaga ściśle określonego dress codu, coraz częściej inwestują w modne dodatki, które jeszcze kilkadziesiąt i kilkanaście lat temu były absolutnie zakazane. Warto oczywiście w biżuterii unikać wzorów, które mogłyby być uznawane za obraźliwe dla pewnych grup ludzi. Sklep biżuteria online to wspaniałe miejsce, żeby kupić dodatki bez wychodzenia z domu. To świetna możliwość dla wszystkich, którzy mieszkają z dala od wielkich miast i galerii handlowych, ponieważ w ten sposób mogą oni zaspokoić swoje potrzeby zakupu biżuterii nie opuszczając czterech ścian – przejdź do sklepu Mokobelle. Każdy sklep ma swoją grupę docelową, jeśli chodzi o zasobność portfela i gust klientów, dzięki czemu każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie.

Inne publikacje  Jak koszulki damskie stały się odzwierciedleniem poglądów

Biżuterie i torebki – na sportowo i elegancko

Dziś style mody łączą się ze sobą. Można nosić szpilki i sportową torbę lub odwrotnie – sportowe buty i do tego elegancką aktówkę czy nerkę. Każdy ubiera się tak jak lubi i wybiera takie dodatki, które przykuwają jego uwagę i zdobywają jego serce. Odzież oddaje charakter człowieka, często ludzie odważni, kreatywni, bezkompromisowi, ubierają się zdecydowanie inaczej niż tak zwane szare myszki, ludzie nieśmiali i wycofani. Dopasowanie poszczególnych elementów stroju do siebie i połączenie ich to prawdziwa sztuka. Nierzadko nawet wybory ekspertów z branży modowej są krytykowane przez inne osoby, na przykład na portalach plotkarskich. Dlatego też warto słuchać przede wszystkim siebie i tak dobrać strój i dodatki, aby czuć się dobrze w danej stylizacji. Wtedy na pewno strój doda pewności siebie i będzie spełniał swoją funkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *