Kurtka zimowa męska
Moda i styl

Wygodna zima – znajdź idealną kurtkę dla siebie.

Zbliżająca się wielkimi krokami zima potęguje zapotrzebowanie nie tylko na kurtki dla pań, ale również na kurtki męskie. Tym ostatnim zwykle nie poświęca się wiele uwagi. Czas więc zadać sobie pytanie o to, czym powinny się charakteryzować, aby można było cieszyć się z ich zakupu.

Kurtki 3 w 1 – praktycznie i wygodnie

Oczekiwania względem okrycia wierzchniego bywają zróżnicowane. Dla wielu osób ważne jest jednak przede wszystkim to, aby kurtka zimowa męska była rozwiązaniem uniwersalnym. Jeśli zależy nam na realizacji tego celu, z pewnością z pomocą przyjdą nam kurtki 3 w 1. Być może nie są one rozwiązaniami idealnymi, nie ulega jednak wątpliwości, że powinny przypaść do gustu nawet bardzo wymagającym kupującym.
Kurtka 3 w 1 ma budowę warstwową. Każda z warstw ma przy tym nieco inne zadania do wykonania. Warstwa wierzchnia zwraca na siebie uwagę ze względu na to, że jest nieprzemakalna. Często posiada także membranę, która sprawia, że jest warstwą oddychającą. Kurtki 3 w 1 przeważnie posiadają też warstwę wypinaną. To ona odpowiada za nasz komfort termiczny, tylko od nas zależy przy tym to, czy będzie to warstwa wykonana z polaru, czy z syntetycznej lub puchowej podpinki. Dzięki jej obecności kurtka sprawdzi się nie tylko w środku zimy, ale również wczesną wiosną.
Nie wszystkie kurtki 3 w 1 sprawdzają się tak samo dobrze. Niektóre należą do takich, których atutem jest przede wszystkim atrakcyjny wygląd. Z pewnością znajdziemy jednak i takie, które pozwolą na przetrwanie mroźnej zimy. Kluczowe znaczenie ma jakość tak zwanej wpinki, przeważnie wykonanej z polaru. Przed zakupem dobrze upewnić się, że jego gramatura wynosi przynajmniej 200. W innym wypadku kurtka może być zbyt chłodna.

Inne publikacje  Kozaki zamszowe czy skórzane?

Kurtka puchowa – więcej niż krzyk mody

Kurtki męskie 3 w 1 nie są wcale jedynymi, które pozwolą na przetrwaniu zimy w dobrym zdrowiu. Nie trzeba być znawcą tego, co dzieje się na wybiegach, aby zorientować się, że już od kilku lat to kurtki puchowe są tymi, które rozpalają wyobraźnię projektantów. Prezentują się świetnie, podobnie jednak, jak miało to miejsce w odniesieniu do kurtek 3 w 1, nie wszystkie charakteryzuje tak samo wysoka jakość.
O termice kurtki tego rodzaju przesądza jakość znajdującego się w niej puchu. Nie tylko mu powinniśmy jednak poświęcać uwagę. Wcale nie mniejsze znaczenie ma solidność materiału zewnętrznego. Oczekuje się od niego przede wszystkim lekkości, powinien być jednak na tyle solidny, aby uniemożliwić puchowi wydostanie się. Tu warto przypomnieć i o tym, jak ważna jest umiejętność czytania informacji na temat składu kurtek puchowych. Pomimo tego, na co wskazuje ich nazwa, mogą przecież składać się nie tylko z puchu, ale również z pierza. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że to właśnie puch będzie materiałem dominującym. Im mniej pierza w kurtce, tym bardziej jest ona sprężysta. Decydując się na kurtkę puchową należy też pamiętać o tym, że nie będzie się ona sprawdzać najlepiej w odniesieniu do osób planujących intensywny wysiłek. Nie będzie nam w niej wygodnie biegać, kurtka puchowa z pewnością nie sprawdzi się też podczas jesiennej jazdy na rowerze.

Inne publikacje  Czy biżuteria i torebka powinny do siebie pasować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *