Lifestyle,  Moda i styl

Co wyróżnia paski skórzane?

Paski, jako element garderoby, to nie tylko podtrzymywacz zsuwających się spodni, bo gdyby tak było, moglibyśmy przepasywać się sznurkiem jutowym albo nosić szelki. Paski, szczególnie paski skórzane, to rodzaj szykownej galanterii, która oprócz spełniania funkcji praktycznych, jest też oznaką klasy, szyku i dobrego gustu.

Skóra najwyżej jakości

Paski skórzane wykonane są ze znakomitej, naturalnej skóry. Na czym polega jej wyjątkowość? Otóż  cięte są z jednego kawałka jednolitej skóry. Zapewnia to jednolitą grubość, twardość, kolor i brak ryzyka spękania. Do przygotowana skóry nie używa się żadnych szkodliwych czy uczulających substancji, dlatego  paski te są całkowicie bezpieczne  w kontakcie ze skórą. Oprócz tych oczywistych właściwości wysokiej jakości skóry, warto zwrócić uwagę na fakt, że przekłada się o na jakość ich użytkowania. To nie pasek na sezon, ale na lata. Jest przy tym miły w dotyku, wygody w noszeniu, a co dla wielu panów będzie niezwykle ważne – gołym okiem widać jego jakość, co doda prestiżu każdej stylizacji.

Wzory i kolory

Skórzane paski z naturalnej skóry wcale nie musza być nudne czy monochromatyczne. Niektóre polskie marki prezentują kilka kolekcji, dzięki czemu można wybierać spośród różnych wzorów i kolorów męskich pasków. W ofercie firm znajdują się paski w kolorze czarnym, ale też nieco odważniejsze  niebieskie, ciemnoniebieskie czy granatowe. Dostępna jest też cała paleta beżów i brązów – od jasnych beżowych poprzez miodowe, karmelowe, mahoniowe aż po ciemne brązy. Jak wiadomo- pasek należy dobrać do obuwia i torby, czyli do pozostałych elementów galanteryjnych – w przypadku tej marki nie będzie to sprawiało problemu (szczególnie że w podobnych kolorach można zakupić inne elementy galanterii skórzanej).

Inne publikacje  Jaki rower wybrać dla dziecka?

Nieodzowne jest dopasowanie szerokości paska – te węższe nadają się do spodni garnituru, natomiast m szerszy pasek, tym bardziej casualowy jego charakter. Choć warto także zwrócić uwagę na budowę ciała – wielki mężczyzna źle będzie wyglądać w wąskim pasku, a drobny i szczupły – w szerokim.

Warto także zwrócić uwagę na klamry i sprzączki. Te drugie najlepiej nadają się do pasków casualowych czy do dżinsów, natomiast klamry są nieodzowne w przypadku stylizacji oficjalnych, do garniturów. Wśród klamer znajdą się takie klasyczne, gładkie i smukłe, ale też takie nieco bardziej charakterystyczne, z ciekawym, ale nadal eleganckim wzorem.

Praktyczne rozwiązania

Pasek skórzany to zakup na lata, a ciało może się zmieniać. Paski skórzane mają dziurki rozmieszczone co 2,5 cm, a do tego w przypadku pasków z klamrą łatwo można zmienić długość paska – skrócić go, docinając go od strony klamry tak, że nie pozostanie po tym ślad.

Jak widać, producenci pomyśleli o wielu aspektach noszenia tego niepozornego dodatku. Dzięki temu użytkowanie pasków staje się wygodne pomocne, a nie krępujące czy uciążliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *