rower dla dzieci
Lifestyle

Jaki rower wybrać dla dziecka?

Zakup roweru dla dziecka to nie lada gratka dla rodziców. Chcąc zadowolić wymagania dziecka i swoje, jesteśmy wstanie sprawdzić wszystkie możliwe oferty sklepów w naszej okolicy. Kiedy już dokonamy wyboru to i tak pozostanie ziarenko niepewności, czy rower jest odpowiedni.

Na co zwrócić uwagę

Jeżeli nasze dziecko ma około trzech lat i chcemy rozpocząć z nim naukę jazdy na rowerze, dobrze jest wybrać na początku rowerek biegowy, a nie trój- czy czterokołowy. Wybierając rower biegowy zapewniamy pełną samodzielność naszego dziecka w kierowaniu jednośladem, a jednocześnie nasza pociecha dużo szybciej nauczy się utrzymywać równowagę. Podczas zakupu roweru największym dylematem rodzica jest na jak długo on wystarczy. Poprzez takie dylematy bardzo dobrze rozwinięty jest rynek wtórny rowerów dla dzieci. Kupując rower dla bystrego i odważnego czterolatka czy już pewniejszego swoich ruchów pięciolatka, należy zwrócić uwagę na rozmiar kół. Odpowiednim rozmiarem są szesnastocalówki. Oczywiście im starsze dziecko, tym koła większe. Dla ośmiolatka czy dziesięciolatka odpowiednim rozmiarem są koła dwudziestocalowe lub nieznacznie większe, a częściej spotykane dwudziestojednocalowe. Kupując rower dla dziecka przez internet wystrzegajmy się opisów rower dziecięcy-zabawka lub podobnych. To nie jest rower, a tylko wyglądem go przypomina. Ale jeżeli chcemy większość czasu spędzić na dokręcaniu śrubek, regulacji i wymiany łożysk w kołach zamiast cieszyć się z samodzielnej jazdy dziecka – to śmiało. Tego typu oferty bywają tanie, bo są zrobione z tanich stopów aluminiowych i części, a tym samym nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa podczas jazdy. Wybierając rower dla dziecka wybierzmy z hamulcem w piaście tylnej czyli hamulec typu torpedo. Dodatkowe hamulce szczękowe mogą być, ale należy mieć świadomość, że z pewnością nasza pociecha z nich nie skorzysta, z powodu niewystarczających zdolności manualnych i ruchowych, które pozwolą mu zapanować nad kierowaniem i hamowaniem przy użyciu manetek. Wybierając rower dla młodszego dziecka, nie wybierajmy z przerzutkami, bo i tak nie będzie ich używać podczas jazdy.

Inne publikacje  Przydatne urządzenia w nowoczesnym biurze

Akcesoria rzecz najważniejsza

Jeżeli już wybraliśmy rower dla dziecko, który spełnia nasze oczekiwania, to niekoniecznie spełnia on oczekiwania naszego dziecka. Dodatkowe akcesoria podnoszą jednak atrakcyjność roweru w oczach malucha. Odblaski, lampka na przód i tył koniecznie na baterie, nie dynamo, lusterko, bagażnik, opcjonalnie koszyczek to tylko podstawowe akcesoria. Dzwonek w kształcie biedronki lub innego owada czy trąbka wpłynie pozytywnie na atrakcyjność roweru w oczach dziecka. W przypadku, kiedy nasze dziecko jest ośmiolatkiem lub jeszcze starszym dzieckiem, dodatkowe wyposażenie w postaci przerzutek, odblasków jak również amortyzowanego widelca lub ramy rowerowej podnosi walory wizualne roweru. Dzięki temu nasze dziecko z chęcią będzie na mim jeździć.

Możliwość komentowania Jaki rower wybrać dla dziecka? została wyłączona