walizki dla dzieci
Moda i styl

Fajne walizki dla dzieci

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy zapracowani, na wakacje i tak najbardziej cieszą się nasze dzieci. Już samo pakowanie się stanowi dla nich ogromne przeżycie. Jaką walizkę kupić dziecku, by jego radość była jeszcze większa?

Pingwin, pszczółka czy skuter?

Wybór walizek dla dzieci jest ogromny, a kreatywność producentów bywa niekiedy naprawdę imponująca. W większości sklepów możemy znaleźć walizki na kółkach, które w realistyczny sposób imitują kształty zwierząt – np. pszczółki, żabki, pingwina lub misia. Nieco starszym dzieciom spodobają się natomiast wizerunki bohaterów bajek i filmów, które widnieją na błyszczących walizkach o opływowych kształtach. Prawdziwym hitem są jednak produkty adresowane do najmłodszych podróżników, którzy szybko się męczą podczas przemierzania długich odcinków lotniska. To właśnie z myślą o nich powstały walizki na kółkach, które pełnią też funkcję praktycznych jeździków. Dziecko zaopatrzone w taki bagaż może go ciągnąć, trzymając w ręce kolorową tasiemkę lub samodzielnie kierować pojazdem, siedząc na nim okrakiem. Dzięki temu obładowani walizkami rodzice nie muszą nosić zmęczonego malucha wraz z bagażem – wystarczy, że będą kontrolować, czy jedzie obok nich. W zatłoczonych miejscach mogą też doczepić tasiemkę do walizki i ciągnąć ją wraz z małym pasażerem za sobą. Zaletą tego typu kuferków jest też to, że wyglądają jak duże zabawki – konie, samochodziki oraz skuterki, więc dzieci chętnie je ze sobą zabierają i nie spuszczają z nich oka w czasie podróży.

Inne publikacje  Piżamy damskie – najciekawsze propozycje
walizka dla dzieci
Walizka dla dzieci z kolekcji Wittchen Travel Kids

Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na funkcjonalność oraz trwałość dziecięcych walizek. Niezależnie od rodzaju, powinny być one lekkie, lecz równocześnie na tyle trwałe, by nie połamały się w wyniku uderzenia lub upadku. Zwróćmy też uwagę na ich pojemność, ponieważ przepastna walizka malucha powinna pomieścić wszystkie zabawki, które będą mu towarzyszyły w podróży, a także niektóre elementy garderoby. Przydatny będzie również kluczyk, dzięki któremu unikniemy ciągłego otwierania walizki przez dziecko w najmniej odpowiednim momencie. Nie zapomnijmy sprawdzić, czy bagaż ma przewidziane miejsce na wpisanie adresu – to pomoże odzyskać ulubione zabawki w przypadku zagubienia kuferka.

Choć dziecięce walizki bardziej przypominają zabawki niż prawdziwe bagaże, to jednak pod względem funkcjonalności niczym nie ustępują modelom przeznaczonym dla dorosłych. Nic więc dziwnego, że uwielbiają je dzieci, a także dorośli, którzy cenią sobie wygodę w podróżowaniu z maluchem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *