Lifestyle,  Moda i styl

Torba na ramię, czy plecak? Co wybrać?

Mężczyźni mogą dziś wybierać spośród saszetek, toreb i plecaków. Męskie dodatki są moden i występują w wielu wariantach, kolorach, materiałach, krojach i wielkościach. Jak zatem podjąć decyzję o zakupie – czym kierować się, wybierając między torbą a plecakiem? Czy tylko wygodą, czy brać pod uwagę coś jeszcze? Jakie są rodzaje toreb, a jakie plecaków? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Torby męskie

Jeszcze do niedawna torby i te nieo mniejsze torebki kojarzyły się wyłącznie z kobiecym stylem. Mężczyźni w latach 80. XX wieku nosili co prawda saszetki do ręki, a i aktówki wypadało nosić jeśli się było „pracownikiem umysłowym” – ale torba na co dzień? Dziś za to jest zupełnie odwrotnie – za niezbyt eleganckie uważa się wypychanie dżinsów dokumentami i opasłym portfelem, za to możesz wybierać pośród wielu fasonów męskich toreb. Od plecaków, poprzez saszetki noszone na biodrach lub na ramieniu aż po eleganckie aktówki.

Torba czy plecak?

Plecak jest z całą pewnością bardzo wygodny i zwykle pojemny (małe plecaczki zostawmy nastolatkom). Niestety nie do końca nadaje się dla dorosłego mężczyzny, szczególnie eleganckiego. Kojarzą się one dziś raczej z pieszymi wędrówkami. Co prawda plecak jest świetny na wypady za miasto albo do noszenia książek i zeszytów przez licealistów, natomiast lepiej zrezygnować z niego będąc już dorosłym mężczyzną. A co ważne – zupełnie, ale to zupełnie – nie pasuje do garnituru.

Inne publikacje  Jakie zabawki dla kota warto kupić?

Torby natomiast występują w takiej mnogości wzorów i fasonów, że dosłownie każdy mężczyzna dopasuje jakąś do siebie. I nie jest ważne, czy jest robotnikiem czy panem dyrektorem.

Najbardziej klasyczna jest skórzana torba z paskiem na ramię, zwykle w uniwersalnym rozmiarze 30 x 40 cm. I tu istnieje prosta do spamiętania zasada: jej kolor powinieneś dopasować do butów i paska, jak całą resztę męskich dodatków.

Możesz także wybrać torbę w wojskowym raczej stylu – w kolorze khaki czy piaskową – będzie pasować do dżinsów i kurtki jesiennej. Możesz zdecydować się na zamsz albo kolorowe, sportowe, nieco mniejsze torby, czyli saszetki – te będą bezpieczne tylko dla panów, którzy noszą się młodzieńczo i sportowo.

Elegancka aktówka na ramię

Taka koniecznie musi być skórzana, żaden inny materiał nie będzie tak elegancki i nie będzie robił tak dobrego wrażenia. Jeśli prawdziwa, naturalna skóra przekracza twój budżet, pomyśl o dobrej jakości ekoskórze – zwróć tylko uwagę, czy nie jest sztywna, bo będzie szybko pękać lub zbyt cienka, bo będzie się rwać.

Niegdyś aktówki były wyłącznie do ręki, dziś możesz je też nosić na pasku, ważne jednak, żeby był on szeroki i dobrze zintegrowany z torbą.

Warto zatem spamiętać, że plecak, to zawsze dodatek wakacyjny, sportowy, podróżny i dorosłym, chodzącym do pracy mężczyznom nie bardzo przystoi – nawet tym na niezbyt eksponowanych stanowiskach. Nie martw się jednak – wybór toreb jest naprawdę szeroki.

Inne publikacje  5 pomysłów na wakacje dla Twojego dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *