Płaszcz wiosenny damski
Moda i styl

Poradnik dla kobiet – jak dopasować płaszcz do swojego stylu i sylwetki?

Wiele kobiet zastanawia się, jak dopasować płaszcz do swojego stylu oraz sylwetki. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najważniejszymi poradami dotyczącymi dopasowania odpowiedniego płaszcza do figury.

Ogólne zasady

Płaszcz damski jest dość istotnym elementem każdej stylizacji jesienno-zimowej. Dlatego powinno się go w odpowiedni sposób dopasować do swojej sylwetki. Podczas wyboru płaszcza należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Wśród nich można wymienić względy praktyczne, bieżące trendy, a także dostosowanie płaszcza do typu swojej figury. Określenie typu swojej sylwetki jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o dopasowanie poszczególnych elementów garderoby, takich jak na przykład buty wiosenne damskie.

Figura typu jabłko

W przypadku figury typu jabłko doskonale sprawdzą się płaszcze inspirowane latami sześćdziesiątymi. Mogą to być na przykład płaszcze pudełkowe lub modele o kształcie delikatnego trapezu. Doskonale sprawdzą się także płaszcze z odcinaną talią, które zamaskują mankamenty sylwetki. Kobiety o figurze typu jabłko powinny wybierać płaszcze o dość prostych krojach, na przykład modele jednorzędowe z głębokimi dekoltami, które podkreślą atuty sylwetki. Kobieta o figurze jabłko powinna wybierać modele płaszczy, które wyeksponują jej nogi.

Inne publikacje  Jakie ubrania i dodatki są najlepsze do noszenia na co dzień?

Figura typu gruszka

Kobietom o typie figury gruszka zależy na uzyskaniu odpowiednich proporcji ciała poprzez dobranie dobrze dopasowanego płaszcza. Dlatego w tym przypadku najlepiej sprawdzi się płaszcz z dość szerokimi kołnierzami, które będą na siebie zwracały uwagę. W przypadku kobiet o figurze gruszek doskonałym wyborem będą także modele płaszczy, które poszerzają ramiona. Warto natomiast unikać zbyt szerokiego dołu płaszcza.

Figura typu kolumna

Kobiety, które mają typ figury kolumnę, charakteryzują się tej samej szerokości ramionami oraz biodrami, a także praktycznie niewidocznym wcięciem w talii. Dzięki dopasowaniu odpowiedniego modelu płaszcza możliwe jest uzyskanie optymalnych proporcji sylwetki, która stanie się bardziej kobieca. W tym przypadku płaszcz wiosenny damski powinien mieć podkreśloną talię oraz być dość rozkloszowany. Doskonale sprawdzą się także modele z dekoltem w kształcie litery V.

Figura typu klepsydra

Wśród różnych typów kobiecych sylwetek można wskazać także figurę w typie klepsydry. W przypadku tego typu figury odpowiednie będą różne modele płaszczy, ponieważ jest on dość proporcjonalny. Jednak warto zadbać o optymalne dopasowanie każdego modelu. Podczas wyboru płaszcza warto postawić na podkreślenie jednego atutu sylwetki. Mogą to być na przykład smukłe nogi lub wąska talia.

Figura typu kielich

Kolejnym typem kobiecej figury jest kielich. Ten typ sylwetki charakteryzuje się ramionami szerszymi od bioder, co nie prezentuje się proporcjonalnie. W przypadku tego typu figury doskonale sprawdzą się modele klasyczne o stonowanych ramionach, bez dodatkowych zdobień. Figura w typie kielicha będzie dobrze wyglądała w płaszczach trapezowych oraz modelach klasycznych, dlatego warto na nie postawić.

Inne publikacje  Jak przetestować kosmetyki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *