Lifestyle,  To musisz wiedzieć!

Niezbędnik każdej księgowej. Sprawdź, co możesz znaleźć na jej biurku w pracy

Księgowa ma dużo zadań, gdyż to na jej barkach spoczywa zarządzanie finansami firm oraz załatwianie wszystkich spraw administracyjnych? Jakimi rzeczami musi otaczać się osoba wykonująca ten zawód, by praca była efektowna i przyjemna? Jakie dokumenty musi mieć blisko? Jak wypełnia druk przelewu i inne pliki?

Załatwianie niezbędnych formalności. Druk przelewu i inne pliki zawsze od ręką

Księgowa jest odpowiedzialna za prowadzenie polityki finansowej firmy, czyli jej obowiązkiem jest załatwianie wszystkich formalności związanych z prowadzeniem księgowości. Musi także pośredniczyć pomiędzy firmą a zewnętrznymi instytucjami takimi jak banki, czy urzędy, czyli dbać o to, by wszystkie rachunki były uregulowane i opłacone, a każdy wydatek zapisany. Na co dzień ma do wypełnienia następujące zadania: przygotowanie analizy finansowej, obliczanie składek, wypełnianie deklaracji podatkowych, , wypełnienia druku przelewu bądź kompleksowa obsługa kadr. Księgowa musi także zbierać i uporządkowywać faktury, które przywozi jej przedsiębiorca lub które przysyłają kontrahenci oraz opracowywać bilanse i rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Obecnie osoby wykonujące ten zawód mają wiele pomocy, które ułatwiają wypełnianie zadań, a najważniejszymi z nich są programy komputerowe oraz aplikacje, które upraszczają codzienną pracę księgowej. Codzienną pracę z finansami ułatwia także dobry program do biura rachunkowego, za pomocą którego można wykonywać oczywiste operacje, jak naliczanie i drukowanie deklaracji podatkowych, wyliczanie składek ZUS i deklaracji, obsługiwać korektę list płac, umożliwiać wysyłanie e-deklaracji do Urzędu Skarbowego.

Inne publikacje  Jaki rower wybrać dla dziecka?

Nie tylko druk przelewu. Jakie artykuły biurowe są niezbędne w każdym biurze?

Na biurku księgowej powinny znaleźć się dobre artykułów piśmienniczych – wiele plików i dokumentów będzie podpisywać, więc musi mieć najlepsze długopisy, którymi będzie się wygodnie pisać. Potrzebne są także teczki, segregatory, pudła archiwizacyjne, organizery czy szuflady na biurko. W opisywaniu i segregowaniu może Ci również pomóc drukarka etykiet, dzięki której szybko, sprawnie i łatwo wydrukujesz potrzebne naklejki z dokładnym opisem. Sprawdzi się ona nie tylko w przypadku segregatorów, ale również pudeł, szuflad a nawet kabli. Oczywiście niezbędne są również notesy, które pozwolą zanotować ważne informacje. Każda księgowa potrzebuje także dobrej drukarki. Jeśli korzysta z programu komputerowego, część dokumentów (np. druk przelewu) będzie musiała drukować. W sklepach znajdziemy drukarki atramentowe, laserowe i igłowe. Wybór jednego z tych artykułów biurowych uzależniony jest przede wszystkim od planowanych zastosowań drukarki, będącej jednym z najważniejszych urządzeń biurowych. W przypadku większych firm świetnie sprawdzają się monochromatyczne drukarki laserowe, które gwarantują wysoką jakość wydruku i działają bardzo szybko.

Księgowa ma dużo pracy i warto zadbać o to, by jej praca była wygodna, a druk przelewu nie zaginął wśród innych dokumentów. Potrzebne są więc teczki, segregatory i półki, które pomieszczą wszystkie papiery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *