Moda i styl

Listonoszka – pojemna torebka

Damska torebka powinna być stylowa i elegancka. Jednak dla wielu pań najważniejsze jest to, aby torebka była pojemna. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Przykładem takiej torebki jest listonoszka. Dzięki różnorodności wzorów oraz kolorów listonoszkę można dobrać praktycznie do każdej stylizacji i okazji.

Jaka torebka to listonoszka?

Listonoszka to jedna z najpopularniejszych torebek damskich. Jest wygodna i pojemna – niemalże idealna. Dzięki długiemu paskowi można ją swobodnie nosić przewieszoną przez ramię, co znacznie odciąża barki i plecy. Taki sposób noszenia torebki nie powoduje bólu pleców i odkształceń kręgosłupa. Dzięki temu listonoszka doskonale sprawdza się jako torba codziennego użytku. Sprawdzi się również w czasie krótkich wyjazdów za miasto.

Dolna część torby najczęściej ma formę prostokąta i swoim kształtem nawiązuje do torby listonosza (stąd nazwa tego modelu). W zależności od potrzeb można wybrać model zbliżony rozmiarami do kopertówki, ale i do tak zwanego worka. Dzięki temu pojemna torebka staje się jednocześnie niezwykle stylowym dodatkiem.

Pojemna torebka – z czego powinna być wykonana?

Z uwagi na to, że pojemna torebka z reguły narażona jest na duże obciążenia (w kobiecej torebce może znaleźć się dosłownie wszystko), powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów. Ważne są również mocne szwy i przeszycia wzmacniające dno torby. Obecnie bardzo modne są torby tekstylne. Pojemna torebka powinna być wykonana z nowoczesnych włókien, które niekiedy są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne niż tkaniny naturalne. Dodatkowo takie elementy jak dno, rogi czy pasek torebki powinny być dodatkowo wzmocnione, gdyż pozwoli to na dłuższe użytkowanie torebki.

Inne publikacje  Jak przetestować kosmetyki?

Jakie listonoszki są obecnie najmodniejsze?

W tym sezonie moda pozwala na dość dużą dowolność w doborze torebki. Jeżeli interesuje Cię pojemna torebka to warto postawić właśnie na listonoszki lub torby przypominające swoim kształtem aktówki.

Jeżeli chodzi o listonoszki to w tym sezonie warto wybrać torbę skórzaną, która swoim kształtem nawiązuje do toreb harcerskich i klasycznych toreb listonoszy. Na sklepowych półkach dominują listonoszki w jasnych kolorach – brązowe, beżowe oraz w pastelowych odcieniach niebieskiego, zielonego, różu i fioletu. Dla bardziej odważnych pań polecane są torebki o wyrazistej fakturze, w mocnych kolorach. Wielu projektantów proponuje w tym sezonie torby w duże geometryczne lub roślinne wzory, które nawiązują do mody z lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając pojemną torebkę?

Bardzo ważne jest odpowiednie zapięcie torebki. Niekiedy można spotkać się jedynie z zapięciem na napę. Są też modele „otwarte” bez żadnego zapięcia. Jednak o wiele lepiej wybrać torebkę zapinaną na suwak lub z klapką na magnetyczną napę. Taki rodzaj zapięcia ochroni zawartość torebki przed zniszczeniem w razie niepogody, zmniejszy ryzyko wypadnięcia umieszczonych w niech rzeczy, a także w większym stopniu zabezpieczy przed kradzieżą.

Przed ostateczną decyzją warto też „przymierzyć” torebkę i sprawdzić, czy będzie się ją nam dobrze nosiło na ramieniu.

Inne publikacje  Co wyróżnia paski skórzane?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *