koszula na spotkanie
Moda i styl

Kolor koszuli a spotkanie?

W tym artykule dowiesz się:

Niektórzy uważają, że błędnie traktujemy garnitury i garsonki, jako ubioru obligatoryjnego do każdej pracy. Nadają się one do prac w sektorze bankowym, jednostkach administracyjnych oraz w przypadku korporacji. Większa dowolność powinna panować w dużym sektorze średnich i małych firm. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba wyglądać schludnie, czysto i profesjonalnie. Zarówno dla pań, jak i dla panów dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie koszuli jako elementu stroju dodającego powagi i elegancji. Naturalnie jest ona obowiązkowym elementem w przypadku garnituru. Podobnie jak cały strój, również koszula powinna być dobrana do rodzaju spotkania czy do dress codu firmy.

Kolor ma znaczenie?

Od wieków wiadomo, ze kolory maja swoje znaczenie. Jest tak również w przypadku ubiorów. Jeśli chcemy wzbudzić czyjeś zaufanie, zaznaczyć zdolność pracy w zespole, wówczas przyda się koszula w kolorze niebieskim lub jego odcieniach. Szary kolor podkreśli natomiast nasze zdolności analityczne. Ciemne, stonowane barwy ogólnie uważane są za podkreślające prestiż i powagę. Kolory żywe i jaskrawe oznaczają dynamiczność, a nawet nowoczesność. Zielony, żółty czy fioletowy – kreatywność. U płci pięknej, jako profesjonalne odbierane są również odcienie zieleni, beże, brązy i bordo. Najbardziej uniwersalnym i stosownym do wszystkich sytuacji jest kolor biały. Założenie białej koszuli raczej nie jest błędem, zwłaszcza w sytuacjach oficjalnych.

Inne publikacje  Kiedy można nosić koszulę z krótkim rękawem?

Do czego dopasować?

Cały strój, bez względu na to czy jest mniej lub bardziej oficjalny, powinien tworzyć jednolita całość. Dlatego też kolor koszuli musi być dopasowany do garnituru, spodni, żakietu, lub spódnicy. Zasada dobierania mówi, że należy to robić na zasadzie kontrastu. Koszule w kolorze białym, ecru lub jasnoniebieskim założymy do granatowego lub szarego garnituru. Do grafitowego można jeszcze wybrać kolory bladoróżowy lub bladoszary. Jednak do czarnego garnituru najlepiej pasuje klasyczna biała koszula. Styliści proponują jeszcze dobieranie kolorów koszuli do karnacji. Czyli jeśli chcemy zamaskować zbyt jasna karnacje, wówczas założymy koszulę w stonowanych kolorach. Panie, które chcą podkreślić opaleniznę powinny założyć koszulę w jasnych, pastelowych barwach, które ją podkreślą.

Wybór koszuli do stylizacji ma ogromne znaczenie. Nieumiejętne dobranie koloru może spowodować, że wyglądać będziemy śmiesznie. Oprócz kolory powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego koszule uszyto. Najbardziej uniwersalna jest bawełna ale, nie można zakładać jej zawsze (do jedwabnego -jedwabną, do lnianego – lnianą).

Możliwość komentowania Kolor koszuli a spotkanie? została wyłączona