koszula z krótkim rękawem
Moda i styl

Kiedy można nosić koszulę z krótkim rękawem?

W tym artykule dowiesz się:

Każdy elegancki mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że elegancka może być tylko koszula z długim rękawem. Noszenie koszuli z krótkim rękawem, w niektórych sytuacjach, może być stylistycznym błędem. Jednak skoro w sklepach można zaopatrzyć się w takie koszule, dlaczego ich nie nosić? Przecież koszule z krótkim rękawem nie pojawiły się nagle. Osoby interesujące się historią mody potwierdzają, że zaczęto je nosić już na początku XX wieku. Najpierw stanowiły wersje letnią mundurów wojskowych lub policyjnych oraz ubioru myśliwych. W latach 90. stały się również popularne wśród personelu biurowego, noszono je nawet z krawatem.

Jakie zalety i wady?

Zwolennicy koszul z krótkim rękawem przede wszystkim uważają, że w upalne dni są one wybawieniem. Swobodny przepływ powietrza w rękawie powoduje, że mniej się pocimy. Chętnie polecane są one zwłaszcza do biura, gdzie nie zawsze mamy działającą klimatyzację. Przeciwnicy tego rozwiązania uważają, że mają one wiele mankamentów. Rękawy są często za szerokie lub za długie co znacząco zmienia proporcje sylwetki. Nie polecają również zakładania krótkiego rękawa do eleganckich garniturów i krawatu.

Jak i kiedy nosić?

Jeśli chcemy nosić koszulę z krótkim rękawem, to przede wszystkim do zestawów mniej formalnych takich jak grill, urlop, plaża, rower. Unikajmy także wkładania takiej koszuli w spodnie, zwłaszcza kiedy jest ona dość szeroka u dołu. Istotny jest także rękaw koszuli. Nie może być ani za długi, ani za szeroki. Powinien swobodnie przylegać do ciała i kończyć się w połowie bicepsa. Tkanina takiej koszuli też powinna być mniej formalna, inaczej niż w przypadku koszul do garnituru. Świetnie sprawdzają się koszule kolorowe lub tzw. hawajskie z kolorowymi wzorami i nadrukami. Bardzo dobrze prezentują się w zestawieniu z lnianymi spodniami. Letnie stylizacje nakazują koszule z krótkim rękawem założyć również do szortów i sandałów.

Inne publikacje  Kiedy możemy się spodziewać wyprzedaży biżuterii damskich?

Koszule z krótkim rękawem przeznaczone są do noszenia w nieformalnych stylizacjach. Jednak, mimo wielu przeciwników, w Polsce są bardzo popularne. Na świecie również mają zwolenników. Podczas wakacyjnych wyjazdów z rodziną koszule z krótkim rękawem zakłada nawet Książę Karol, uważany za konserwatystę i sympatyka klasycznej elegancji.

Możliwość komentowania Kiedy można nosić koszulę z krótkim rękawem? została wyłączona