pierścionek
Moda i styl

Jaką kupić pierścionek dla kobiety?

Kobiety uwielbiają nosić biżuterię i chętnie otrzymują ją od swoich mężczyzn, którzy powinni przełamać opory i odwiedzić sklep jubilerski i dokonać stosownego zakupu. Większość kobiet lubi pierścionki. Jest wybór jest tak duży, że trzeba się zastanowić, by kupić i podarować coś, co spodoba się wybrance serca. Jak to zrobić?

Jak wybrać jeden z pierścionków?

Gdyby to były zaręczyny, sprawa wyboru byłaby relatywnie prosta, gdyż w takiej sytuacji wybiera się po prostu jeden z pierścionków zaręczynowych, gdyż pod taką nazwą są grupowane w sklepach jubilerskich. Ten typ biżuterii kojarzy się z oświadczynami lub ślubem. Symbolicznie będzie to więc najbardziej zobowiązujący podarunek. Jeśli kobieta, której chamy go podarować, nie będzie problemu z interpretacją intencji. W innym przypadku trzeba jasno je określić, by uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy kobieta będzie się zastanawiać, czy właśnie prosimy ją o rękę. Lepiej więc wyrażać się jasno i przejrzyście. A jaki model biżuterii wybrać? Dawniej uważano, że pierścionki z małym kamieniem są zarezerwowane dla panien, jako mało okazałe, ale właśnie w takiej biżuterii gustuje wiele kobiet. Jeśli to ma być niespodzianka, problemem może być dobranie odpowiedniego rozmiaru. Najlepiej potajemnie pożyczyć jeden z tych, które kobieta nosi. Najbezpieczniej jest upewnić się, że pierścionek będzie można w razie czego wymienić na inny rozmiar.

Inne publikacje  Elegancka saszetka, istnieje coś takiego?

Zasady doboru pierścionków

Właścicielki szczupłych dłoni i długich palców mogą nosić praktycznie wszystkie rodzaje pierścionków bez obawy, że optycznie zostanie skrócona długość palców. Panie o bardzo szczupłych palcach powinny nosić modele nieco węższe, z mniejszymi oczkami, ponieważ zbyt duży i bogaty pierścionek może wyglądać na drobnych palcach zbyt ciężko. Przy krótkich i pulchnych palcach warto wybrać pierścionki, które wydłużą palec, czyli ozdoby z owalnymi oczkami, bądź z elementami, które układają się wzdłuż palca, a nie wszerz.

A może pierścionki z kamieniami?

Wiele kobiet marzy o pięknych pierścionkach z kamieniami, a na szczycie tej listy jest biżuteria z szafirami. Szafir to korund zabarwiony na niebiesko. Jest jednym z piękniejszych kamieni szlachetnych, jakie można spotkać i często wykorzystuje się go do tworzenia biżuterii. Najbardziej poszukiwane są szafiry w kolorze bławatkowym. W starożytnym Rzymie i Egipcie uchodziły one za kamienie prawdy, symbolizowały również sprawiedliwość. Traktowane były także jako kamienie przynoszące szczęście poszukiwaczom i podróżnikom. Uważano także, że szafir posiada niezwykle silne właściwości medyczne. Dzisiaj szafir uważany jest za kamień magiczny, w którym zamknięta jest rozległa wiedza. Jest również kamieniem miłości, który poleca się wszystkim tym, którzy chcą stworzyć związek partnerski, ale jednocześnie oparty na solidnych podstawach. Pierścionek z szafirem jest więc idealnym prezentem dla ukochanej kobiety.

Inne publikacje  Jak dobrze wyglądać w parze na imprezie wieczorowej?

Biżuteria to idealny prezent. Wystarczy tylko znać gust kobiety, by bez problemu wybrać jeden z pierścionków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *