pierścionek
Moda i styl

Jaką kupić pierścionek dla kobiety?

Kobiety uwielbiają nosić biżuterię i chętnie otrzymują ją od swoich mężczyzn, którzy powinni przełamać opory i odwiedzić sklep jubilerski i dokonać stosownego zakupu. Większość kobiet lubi pierścionki. Jest wybór jest tak duży, że trzeba się zastanowić, by kupić i podarować coś, co spodoba się wybrance serca. Jak to zrobić?

Jak wybrać jeden z pierścionków?

Gdyby to były zaręczyny, sprawa wyboru byłaby relatywnie prosta, gdyż w takiej sytuacji wybiera się po prostu jeden z pierścionków zaręczynowych, gdyż pod taką nazwą są grupowane w sklepach jubilerskich. Ten typ biżuterii kojarzy się z oświadczynami lub ślubem. Symbolicznie będzie to więc najbardziej zobowiązujący podarunek. Jeśli kobieta, której chamy go podarować, nie będzie problemu z interpretacją intencji. W innym przypadku trzeba jasno je określić, by uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy kobieta będzie się zastanawiać, czy właśnie prosimy ją o rękę. Lepiej więc wyrażać się jasno i przejrzyście. A jaki model biżuterii wybrać? Dawniej uważano, że pierścionki z małym kamieniem są zarezerwowane dla panien, jako mało okazałe, ale właśnie w takiej biżuterii gustuje wiele kobiet. Jeśli to ma być niespodzianka, problemem może być dobranie odpowiedniego rozmiaru. Najlepiej potajemnie pożyczyć jeden z tych, które kobieta nosi. Najbezpieczniej jest upewnić się, że pierścionek będzie można w razie czego wymienić na inny rozmiar.

Inne publikacje  Czy biżuteria i torebka powinny do siebie pasować?

Zasady doboru pierścionków

Właścicielki szczupłych dłoni i długich palców mogą nosić praktycznie wszystkie rodzaje pierścionków bez obawy, że optycznie zostanie skrócona długość palców. Panie o bardzo szczupłych palcach powinny nosić modele nieco węższe, z mniejszymi oczkami, ponieważ zbyt duży i bogaty pierścionek może wyglądać na drobnych palcach zbyt ciężko. Przy krótkich i pulchnych palcach warto wybrać pierścionki, które wydłużą palec, czyli ozdoby z owalnymi oczkami, bądź z elementami, które układają się wzdłuż palca, a nie wszerz.

A może pierścionki z kamieniami?

Wiele kobiet marzy o pięknych pierścionkach z kamieniami, a na szczycie tej listy jest biżuteria z szafirami. Szafir to korund zabarwiony na niebiesko. Jest jednym z piękniejszych kamieni szlachetnych, jakie można spotkać i często wykorzystuje się go do tworzenia biżuterii. Najbardziej poszukiwane są szafiry w kolorze bławatkowym. W starożytnym Rzymie i Egipcie uchodziły one za kamienie prawdy, symbolizowały również sprawiedliwość. Traktowane były także jako kamienie przynoszące szczęście poszukiwaczom i podróżnikom. Uważano także, że szafir posiada niezwykle silne właściwości medyczne. Dzisiaj szafir uważany jest za kamień magiczny, w którym zamknięta jest rozległa wiedza. Jest również kamieniem miłości, który poleca się wszystkim tym, którzy chcą stworzyć związek partnerski, ale jednocześnie oparty na solidnych podstawach. Pierścionek z szafirem jest więc idealnym prezentem dla ukochanej kobiety.

Inne publikacje  Jakie cechy powinny mieć dobre buty sportowe? Zobacz, jak je dobrać!

Biżuteria to idealny prezent. Wystarczy tylko znać gust kobiety, by bez problemu wybrać jeden z pierścionków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *