Moda i styl

Jak przetestować kosmetyki?

Ochrona, pielęgnacja oraz poprawa wyglądu skóry i ciała jest dla kobiet niezwykle ważną rzeczą. Z tego też powodu w ich kosmetyczkach spotkamy często wszelkiego rodzaju kremy, balsamy i produkty do makijażu, a w łazience półkę uginającą się pod ciężarem peelingów, maseczek czy żeli pod prysznic. Aby jednak skutecznie zadbać o skórę, warto wcześniej sprawdzić, czy wybrany kosmetyk jest dla nas odpowiedni. Jak to zrobić?

Testery w drogeriach

W poszukiwaniu nowych kosmetyków udajemy się często do najbliższej drogerii. W jej asortymencie znajdują się różnorodne produkty, które często kuszą nas promocjami czy rabatami. Na każdym z opakowań spotkamy szereg informacji na temat zaskakującego działania i wielu korzyści ze stosowania określonego kosmetyku. Produkty do makijażu zwracają naszą uwagę nie tylko mnogością barw, ale i odmian, które dostosowane są do różnego rodzaju cery. Z pomocą w doborze odpowiedniego produktu przychodzą darmowe próbki kosmetyków i testery, które często spotykamy w określonym dziale drogerii. Specjalnie oznaczone produkty z napisem „tester” przeznaczone są właśnie do tego, aby sprawdzić, czy określone cechy wybranego kosmetyku są dla nas odpowiednie. Sprawdzamy więc perfumy i ich zapach, lakiery do paznokci i ich kolory, a także puder i to, jaki odcień przybiera na naszej twarzy. Dodatkowo, jeśli trafimy na różnego rodzaju promocje, otrzymamy również darmowe próbki nowych kosmetyków, które dopiero znajdą się na półkach.

Inne publikacje  Męskie portfele skórzane na każdą okazję

Darmowe próbki kosmetyków

Oprócz drogerii, darmowe próbki kosmetyków rozdawane są także aptekach, dlatego warto o nie pytać, jeśli chcemy przetestować wybrane produkty. Do niedawna dołączano je również do gazet przy reklamie określonych kosmetyków. Przechadzając się po galeriach handlowych czy hipermarketach można często spotkać akcje promocyjne, które mają na celu rozpowszechnienie i promowanie produktów kosmetycznych właśnie poprzez rozdawanie darmowych próbek kosmetyków.

Tester kosmetyków

Obecnie coraz bardziej popularną metodą na zdobycie darmowych próbek kosmetyków jest dołączenie do grona testerów. Zwykle jest to możliwe poprzez różnego rodzaju strony internetowe, na których należy wypełnić ankietę zgłoszeniową, która umożliwia testowanie określonych produktów. Tego rodzaju testerzy dobierani są często ze względu na wiek, płeć oraz dodatkowe wymagania, np. styl życia. Drugim sposobem na bycie testerem jest zgłoszenie się w odpowiednim terminie do losowania testerów. Sposób wyboru osób testujących, jak i wymagań, które muszą spełnić, zależą od producenta oraz rodzaju kosmetyków, które będą testowane. Ogłoszeń o możliwości testowania należy szukać na stronach wybranych producentów.

Testowanie kosmetyków na blogach

Niezwykle popularne stały się obecnie wszelkiego rodzaju blogi, na których recenzowane są określone produkty. Jednym z rodzajów ocenianych artykułów są właśnie kosmetyki. Osoba prowadząca blog na temat kosmetyków jest w stanie otrzymać darmowe próbki od sklepów i producentów, a następnie dokonać ich recenzji na swojej stronie. Wymaga to jednak poświęcenia czasu oraz posiadania rozbudowanego i rzetelnego bloga, który wiarygodnie podchodzi do oceny wybranych produktów, a informacje są na nim umieszczane na bieżąco.

Inne publikacje  Idealne buty dla panny młodej.

Artykuł powstał we wsparciu marki Tołpa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *