jak spakowac sie w bagaz podreczny?
Uncategorized

Jak odpowiednio spakować się na lot samolotem?

Wybór środka transportu ma wpływ na to, co spakujemy do walizki. Jeżeli jedziemy autem, nie musimy zwracać uwagi na jej ciężar, zupełnie inna sytuacja ma jednak miejsce w przypadku lotu samolotem. Sprawdźmy, co i w jaki sposób można umieścić w bagażu, aby bez problemu przejść kontrolę na lotnisku.

Bagaż podręczny czy rejestrowany?

Większość osób podróżujących tanimi liniami lotniczymi wybiera tylko bagaż podręczny, którego przewiezienie zawiera się w cenie biletu. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, musimy jednak wybrać walizkę o wadze oraz wymiarach akceptowanych przez danego operatora – w przeciwnym razie narazimy się ryzyko usunięcia z bagażu najcięższych przedmiotów podczas odprawy. Problematyczną kwestią jest także przewóz płynów, w tym kosmetyków. Ze względów bezpieczeństwa w bagażu podręcznym nie możemy przechowywać żadnych napojów, kremów ani balsamów umieszczonych w buteleczkach o pojemności przekraczającej 100 ml, przy czym ich łączna objętość musi wynosić mniej niż 1 litr. Zapomnijmy więc o zabraniu ze sobą tradycyjnych kosmetyków – wszelkie szampony, odżywki, żele pod prysznic, a nawet pasty do zębów muszą się znajdować w miniaturowych pojemnikach, spełniających wymagania operatora linii lotniczych. Warto więc jeszcze przed rozpoczęciem pakowania bagażu zaopatrzyć się w podróżne wersje kosmetyków lub – w wariancie ekonomicznym – specjalne buteleczki, do których możemy przelać niezbędne płyny. Pamiętajmy także o tym, by wszystkie flakoniki znajdowały się w woreczku foliowym, który będziemy musieli pokazać podczas kontroli bezpieczeństwa.

Inne publikacje  Czym jest żywność ekologiczna?

Co można przewozić samolotem?

Pomimo wielu ograniczeń, lista przedmiotów, które możemy spakować do walizki przed podróżą samolotem jest całkiem długa. Zaliczają się do nich na przykład lekarstwa, w przypadku których nie obowiązują rygorystyczne normy związane z płynami. Możemy więc spokojnie spakować do torby podróżnej duże opakowanie kropel do oczu lub syropu na receptę, pamiętajmy jedynie o tym, by zgłosić je osobno podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. W bagażu rejestrowanym zostawmy również miejsce na golarki oraz nożyczki, których nie wolno umieszczać w walizce podręcznej (mogą się w niej znaleźć jedynie jednorazowe maszynki do golenia).

Do bagażu podręcznego możemy także spakować niektóre produkty spożywcze, np. ciastka. Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku żywności także obowiązują normy dotyczące przewożenia płynów. W praktyce oznacza to, że nie możemy mieć przy sobie żadnych butelek z napojami tj. woda mineralna – chyba, że zakupiliśmy je w sklepie wolnocłowym już po kontroli bezpieczeństwa.

Spakowanie walizki zgodnie z wytycznymi operatorów linii lotniczych wymaga zastanowienia – szczególnie wtedy, gdy odbywamy pierwszą podniebną podróż, lecz już po kilku lotach nie powinno nam sprawiać najmniejszych trudności. W większości sytuacji wystarczy zresztą tylko unikać przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych oraz przechowywać wszystkie płyny w niewielkich opakowaniach umieszczonych w przezroczystych foliówkach. Warto zapamiętać te proste zasady, by odpowiednio spakować walizkę przed podróżą i nie narażać się na problemy podczas kontroli.

Inne publikacje  Jak wygląda życie kierowcy zawodowego? Poznaj tajniki jego pracy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *