Spinki do makietów
Moda i styl

Jak dobrać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów są jednym z rodzajów biżuterii, które przeznaczone są w szczególności do noszenia przez mężczyzn. Służą one do zapinania mankietów w koszuli i idealnie komponują się z takimi elementami męskiej garderoby jak krawat, muszka, czy nawet cały garnitur. Warto w odpowiedni sposób dobrać spinki do mankietów, aby idealnie pasowały.

 

Kiedy nosić spinki do mankietów?

Przede wszystkim spinki do mankietów używa się podczas noszenia stroju formalnego, który jest komponowany na różnego rodzaju wieczorne uroczystości, czy też wyjścia, a także na wszystkie inne okazje, podczas których wymagany jest ten typ stroju. Spinki używane są przede wszystkim w klasycznych koszulach, które posiadają długi rękaw wraz z mankietami. Jest to jeden z rodzajów biżuterii, które mogą być noszone przez mężczyzn i uatrakcyjniać ich wizerunek podczas ważnych spotkań. Ponadto spinki do mankietów wykorzystuje się także na wszystkich wydarzeniach, na których obowiązuje tak zwany dress code, czyli ściśle określony strój dla każdego uczestnika danego spotkania. Na spotkaniach takich może być wymagany do założenia na przykład frak lub smoking. W tej sytuacji spinki do mankietów sprawdzą się idealnie. Mogą być one wykonane w różnych stylach, wśród których można z powodzeniem wyróżnić styl minimalistyczny. Jednakże ten rodzaj biżuterii można także nosić na co dzień z koszulami o charakterze casualowym, jeśli styl danego mężczyzny na to pozwala. Nie jest to w ostatnim czasie szczególnie popularne rozwiązanie, jednak jest ono możliwe.

Inne publikacje  Torba na ramię, czy plecak? Co wybrać?

Zobacz: https://www.ceneo.pl/Spinki_do_mankietow

 

Najważniejsze zasady dobierania spinek

Podczas dobierania spinek do mankietów warto kierować się przede wszystkim pewnymi podstawowymi i uniwersalnymi zasadami, dzięki którym wybór ten będzie odpowiedni. Spinki do mankietów powinny być w odpowiedni sposób dobrane do koszuli, która będzie noszona przez mężczyznę. Na różnego rodzaju wieczorne wyjścia i uroczystości warto wybierać koszule w eleganckim charakterze z klasycznymi lub minimalistycznymi spinkami. Koszula powinna lekko wystawać spod mankietu marynarki, aby spinki były w odpowiedni sposób wyeksponowane i widoczne. Spinki powinny być także dopasowane do innych elementów męskiej garderoby, wśród których można wymienić na przykład zegarek lub klamrę paska. Istotne jest w szczególności, aby te elementy garderoby posiadały wspólną stylistykę, a także kolorystykę. Kolejną istotną kwestią podczas wyboru spinek do mankietów jest fakt, że srebrne spinki idealnie pasują do elementów garderoby o zimnych barwach, a złote spinki bardzo dobrze sprawdzają się w takich elementach garderoby, które posiadają barwy ciepłe. Jeśli posiada się osobę towarzyszącą, można wybrać taki rodzaj spinek, który będzie się w bardzo dobry sposób komponował z jej elementami garderoby, takimi jak na przykład noszona biżuteria lub zegarek. Warto zadbać o odpowiedni dobór spinek do mankietów, ponieważ dzięki temu skomponowany strój dużo lepiej się prezentuje.

Inne publikacje  5 cech idealnej piżamy dla kobiet. Sprawdź, co jest ważne przy wyborze odpowiedniej bielizny nocnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *