Lifestyle

Jak dbać o zdrowie w ciąży? Dowiedz się jakie suplementy są bezpieczne

Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, regularny sen oraz codzienny odpoczynek, to główne zalecenia dla kobiet w ciąży. Prowadzenie zdrowego trybu życia jest równie ważne dla kobiety i jej dziecka jak regularne wizyty u lekarza i badania. Jak bezpiecznie wspierać organizm w ciąży? Czy można stosować suplementy diety?

Suplementy skuteczne i bezpieczne

Większość kobiet zdaje sobie sprawę jak ważne jest dostarczanie odpowiednich witamin i składników mineralnych w czasie ciąży. Lekarze od dawna zalecają wspomaganie organizmu suplementami o bogatym składzie, zamiast samego kwasu foliowego. Ma to związek z coraz szybszym tempem życia, bardziej zanieczyszczonym powietrzem oraz coraz mniej zdrową żywnością. Dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych w diecie jest coraz trudniejsze, stąd zalecenia by wspierać organizm suplementami dla kobiet w ciąży femina.

Jakich składników potrzebujemy w ciąży

Dla prawidłowego przebiegu ciąży oraz rozwoju dziecka niezbędny jest wspomniany kwas foliowy, a także żelazo, cynk, chrom, miedź, selen, jod, witamina B2 i B12 oraz witamina C. Żelazo, kwas foliowy oraz witamina B2 i B12 są niezbędne dla prawidłowego krwiotwórczego. Chrom zapewnia odpowiednie stężenie glukozy we krwi, natomiast witamina C, miedź i cynk wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, a jod i selen korzystnie wpływają na pracę tarczycy.
Zawarte w preparacie dla kobiet femina, foliany wspierają prawidłowy rozwój łożyska. Wszystkie te składniki są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka, a także dla zdrowia matki. Wybierając suplement diety, warto sprawdzić czy zawiera wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne.

Inne publikacje  Jaki rower wybrać dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę?

Preparaty opracowane dla kobiet w ciąży są bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Specjalna formuła sprawia, że również zalecane pacjentkom przez ginekologów i położnikom. Jeśli jednak stosujemy preparat na własną rękę, poinformujmy o tym lekarza prowadzącego naszą ciążę. Choć suplementy dla kobiet w ciąży są bezpieczne i zalecane, w niektórych przypadkach nie będzie możliwe ich stosowanie.
Nadwrażliwość, na którykolwiek ze składników suplementu diety femina całkowicie wyklucza jego stosowanie, choć zdarza się niezwykle rzadko. Dla dobra własnego i naszego dziecka należy zrezygnować z tego rodzaju suplementacji i skonsultować się z lekarzem, aby omówić stosowanie innego preparatu. Zdarza się również, że lekarz prowadzący ciążę, w uzasadnionych przypadkach odradzi stosowanie dodatkowych suplementów i należy wtedy bezwzględnie zastosować się do zaleceń lekarskich.
Ciąża to radosny czas oczekiwania na upragnione maleństwo. W trosce o zdrowie naszego dziecka i nasze warto zadbać o zdrowy tryb życia stosując zbilansowaną dietę, często przebywając na świeżym powietrzu, dbać o regularne pory snu, a także wspierać organizm odpowiednio dobranymi suplementami diety dla kobiet w ciąży femina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *