Czy opłaca się zamawiać kuriera online
To musisz wiedzieć!

Czy opłaca się zamawiać kuriera online?

Coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich, gdyż mamy mało czasu i wciąż go oszczędzamy. Nie chcemy szukać siedziby firmy wysyłkowej, irytuje nas konieczność stania w kolejkach. Chcąc wysłać paczkę, wolimy, by pracownik firmy kurierskiej, np. DHL, odebrał ją z mieszkanie lub siedziby firmy. Czy nadawanie przesyłek jest trudne? Jak zamówić kuriera przez internet?

Dlaczego warto korzystać z usług firm kurierskich?

Korzystanie z usług kurierów ma sporo zalet. Firmy dostarczające przesyłki robią to zwykle szybko – w wypadku paczek przekazywanych na terenie Polski standardowy czas doręczenia to jeden dzień. Przesyłki zagraniczne realizowane są w nieco dłuższym terminie. Ważne jest również, że wystarczy sprawdzić, jak zamówić kuriera, a ten przyjedzie, odbierze towar i dostarczy go do rąk własnych odbiorcy.

Jak działa firma kurierska? Jak zamówić kuriera? Zasady zamówień w DHL i w innych formach

Odpowiednią firmę kurierską najłatwiej znajdziemy, korzystając z internetu. Większość tego typu usługodawców prowadzi swoje strony internetowe, na których znajdziemy ofertę, kontakt i cennik usług. Samodzielne przeglądanie ofert firm wysyłkowych jest czasochłonne i kłopotliwe. Warto skorzystać z porównywarek ofert, które pozwolą wybrać najtańszą opcję spośród co najmniej kilku przewoźników obecnych w systemie. Tego typu strony obsługują brokerzy kurierscy, czyli firmy pośredniczące, które korzystają z usług znanych fizycznych kurierów. Za pośrednictwem brokerów możemy zamówić usługę kurierską, a często możemy wynegocjować niższą cenę niż przy samodzielnym zamawianiu usługi u konkretnej firmy. Na stronach brokerów konieczne jest założenie konta, a darmowa rejestracja umożliwia śledzenie bieżącego stanu zamówienia i prostsze zamówienie kolejnej usługi w przyszłości.

Inne publikacje  Dla kogo i za ile klimatyzator?

DHLJak zamówić kuriera DHL przez internet?

Kuriera DHL można zamówić w czasie rozmowy telefonicznej z pracownikiem firmy lub wypełniając formularz na stronie internetowej. Trzeba wpisać wagę oraz wymiary przesyłki oraz miejsce, do którego ma dotrzeć. Na tej podstawie system ustali wysokość opłat i wygeneruje list przewozowy, który trzeba wydrukować i przykleić na paczce. DHL oferuje usługę DHL Online Shipping, czyli internetowe rozwiązanie, które pomaga zarządzać przesyłkami ekspresowymi. Ponadto, upraszcza proces nadawania przesyłki i minimalizuje ilość dokumentów. Nie trzeba posiadać Konta Klienta DHL, można bowiem płacić gotówką przy odbiorze paczki przez kuriera.

Planując wysyłkę paczki kurierem, sprawdźmy, jak zamówić kuriera danej firmy i wypełnijmy formularz na stronie internetowej DHL. Pamiętajmy także o starannym i poprawnym spakowaniu paczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *