mężczyzna przebrany za druida
To musisz wiedzieć!

Co to są kolonie tematyczne? Odpowiadamy na Twoje pytania

W życiu każdego dziecka przychodzi czas, gdy zabawa z rodzicami to za mało. Wakacyjne, rodzinne wyjazdy są oczywiście ważne. Dają szansę na wspólne spędzanie czasu, spokojne rozmowy, na które zwykle nie ma czasu. Jednak dzieci potrzebują również czasu sam na sam z rówieśnikami. Z dala od uważnych spojrzeń, oceniających ich rodziców. Taki czas zapewnić im można poprzez kolonie i obozy. Ostatnio, dużą popularnością cieszą się tzw. kolonie tematyczne oferowane m.in. przez Quatromondis. Czym one są i na czym polega ich przewaga nad typowymi obozami rekreacyjnymi?

Kolonie tematyczne – co to znaczy?

Przed laty, kiedy to my jeździliśmy na kolonie, były to wyjazdy typowo wypoczynkowe. Organizatorzy wybierali ośrodki nad morzem lub w górach. Czy było ciekawie, zależało od woli nauczycieli. Dzisiejszy rynek turystyczny oferuje szereg kolonii tematycznych, czyli takich, których program opiera się na jednej, konkretnej tematyce. A zatem mamy wyjazdy dla fanów programowania, sportów, amatorów fotografii lub tak jak proponuje Quatromondis, zainteresowanych literaturą i filmem fantasty oraz science-fiction.

Na tego rodzaju wyjazdach dzieci mogą dzielić się swoją pasją a dzięki wspólnym zainteresowaniom, łatwo znajdują wspólny język z pozostałymi uczestnikami, sprawdź ofertę na https://quatromondis.pl/.

Inne publikacje  Jak przygotować dziecko na kolonie sportową?

Dla kogo wyjazd na kolonie?

Zwykle na taki wyjazd z dala od domu, mogą jechać dzieci w wieku od 6 do 18 lat. Dzieci muszą być przy tym zdecydowane, zmuszanie dziecka skończyć się może zniechęceniem na długi czas. Dzieci powinny być już absolutnie samodzielne pod względem zadbania o swój ubiór i czystość.

Przed wyborem kolonii warto porozmawiać z dzieckiem i dowiedzieć się jaka tematyka obozu jest dla niego ciekawa. Być może warto porozmawiać o tym w szerszym gronie, kolega z klasy jadący z naszym dzieckiem to komfort psychiczny i wsparcie podczas trudnych pierwszych dni.

Jak spakować dziecko na wyjazd?

Zwyczajowo, na koloniach nie można liczyć na możliwość prania. Dziecko powinno być zapatrzone w ubrania na każdy dzień plus kilka sztuk ekstra. Jeśli kolonie mają temat przewodni, można zabrać ze sobą dodatkowe gadżety i przebrania, które mogą się przydać podczas kolonijnego chrztu lub innych imprez. Całe zaopatrzenie warto spakować do podpisanej walizki na kółkach – tak, by dziecko mogło samodzielnie przemieszczać ją po terenie ośrodka.

Odnośnie kieszonkowego, warto je dać dziecku by mogło kupić sobie kilka pamiątek. Nie powinna być to jednak duża kwota. Warto również dopilnować, by w portfelu małego podróżnika znalazły się raczej małe nominały i monety.

Inne publikacje  Dlaczego warto korzystać z wegańskich kosmetyków?

Bezpieczeństwo na koloniach

Ten temat regulują pewne przepisy. Na grupę 15 osób poniżej 10 roku życia, musi przypadać co najmniej jeden wychowawca. Dodatkowo, w wyjeździe uczestniczą opiekunowie nadzorujący zabawy, specjaliści w danej dziedzinie, personel medyczny.

Rodzicie zawsze mogą skontaktować się organizatorami lub danym wychowawcą grupy. Dozwolone są również rozmowy telefoniczne z dzieckiem. Telefony komórkowe, nawet jeśli zabierane w ciągu dnia, wieczorem są znów rozdawane dzieciom, by mogły one zdać relację z całego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *