zdrowsze zamieniniki batonów czekoladowych batony zbożowe proteinowe
Jedzenie

Baton proteinowy – zdrowa przekąska podczas treningu

Piękna sylwetka to efekt ćwiczeń i dobrze zbilansowanej diety. To, co jemy, ma ogromny wpływ na nasz wygląd i na nasze samopoczucie. Bardzo istotne jest również to, kiedy dostarczamy swojemu organizmowi konkretnych substancji odżywczych. Kiedy najlepiej jest sięgnąć po baton proteinowy? Kiedy jego spożycie będzie najbardziej korzystne dla sylwetki?

Podczas i po treningu

Baton proteinowy (https://e-spar.com.pl/towar/baton-proteinowy-excelent-czekolada-nugat/282564) to świetna przekąska, którą można zjeść w czasie treningu, by dostarczyć sobie więcej energii. Proteiny są niezbędne do tego, by zregenerować mięśnie zmęczone ćwiczeniami. Wysokiej jakości białko to najlepsze, czego można dostarczyć organizmowi, który był poddawany dużemu wysiłkowi. Teoretycznie po treningu można byłoby zjeść cokolwiek… ale wybieranie posiłków opartych na białku sprawi, że zdecydowanie szybciej mięśnie otrzymają materiał budulcowy, który jest niezbędny do ich rozwoju. Ćwiczenia fizyczne wykonuje się m.in. po to, by redukować tkankę tłuszczową. Nie ma więc sensu dostarczać organizmowi tłuszczu, cukrów czy węglowodanów. W końcu to one przyczyniły się do pojawienia się zbędnej tkanki tłuszczowej. W związku z tym warto raczej po wysiłku zjeść coś zdecydowanie bardziej wartościowego po to, by nie zaprzepaścić efektów treningów. Osoby, którym zależy na tym, by jak najszybciej zobaczyć efekty swojej pracy, powinny raczej mądrze planować swoje posiłki i wybierać takie jedzenie, które jest dobre dla organizmu.

Inne publikacje  Sosy do dań meksykańskich - jakie wybrać?

Bez cukru i niepotrzebnych dodatków

Batony białkowe to produkty, które są kierowane do osób dbających o zdrowie. Z tego powodu są one komponowane tak, by ich skład odpowiadał nawet najbardziej wybrednym konsumentom. Z tego powodu w batonach proteinowych zwykle znajdują się wyłącznie składniki, które są uznawane za zdrowe. Dlatego najczęściej nie ma w nich żadnych barwników i konserwantów, a sam cukier jest obniżony do minimalnego poziomu. Często jest on związany wyłącznie z zawartością bakalii lub suszonych owoców. Zawarty w nich cukier jest jednak zdecydowanie zdrowszy niż sacharoza i jest on też lepiej przyswajalny przez organizm.

Zajmują mało miejsca

W przypadku przekąsek treningowych bardzo ważne jest też to, by nie były one zbyt duże. Chodzi o to, że po prostu noszenie ich przy sobie może być niewygodne i niepraktyczne. Dlatego właśnie tak dużym zainteresowaniem cieszą się batony. Zajmują mało miejsca, więc bez trudu można włożyć je do torebki czy plecaka. Ich wielkość odpowiada jednej porcji, więc nie trzeba martwić się resztkami i tym, co z nimi zrobić. Nie trzeba też nosić niepraktycznych pudełek. Batony również nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Wystarczy tylko rozerwać opakowanie. To wszystko sprowadza się do tego, że baton jest doskonałą przekąską na treningi, które wykonuje się poza domem. Warto zabierać je ze sobą na siłownię, pływalnię, zajęcia fitness czy nawet na bieganie w plenerze. Baton zmieści się nawet w kieszeni, więc zabranie go ze sobą na jogging to żaden problem.

Inne publikacje  Chipsy na imprezę - idealna przekąska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *